Arşiv Taşımacılığı

Anasayfa » Arşiv Taşımacılığı

Arşiv Taşımacılık Hizmeti

Günümüzde hem kamu hem de özel kurumlarda dosyaların depolanması için arşivler kullanılmaktadır. Kimi zaman devasa olan dosyalar, depo alanlarının yetersiz kalmasına neden oluyor. Bazen ise ilgili kurumun farklı bir yere taşınması nedeniyle,  dosya arşivlerinin de taşınması zorunlu hale gelebiliyor. Bu durum ise arşiv taşımacılık hizmetine talebi artırıyor.

Arşiv taşınma hizmeti için diğer taşınma işlemlerinden farklı planlama yapılması şarttır. Çünkü dosyaların zarar görmesi kimi zaman kişileri, kimi zaman ise devlet kurumlarını olumsuz etkileyebilmektedir. Bu nedenle daha itinalı ve düzenli bir çalışma gerekir. Bu da ancak konusunda tecrübeli firmalar tarafından yerine getirilebilir.

En İyi Arşiv Taşımacılık Hizmeti Nasıl Alınır?

İçerisinde çok önemli bilgilerin yer aldığı dosyaların taşınması esnasında belirli bir planlama yapılması gerekiyor. Öncelikle profesyonel hizmet sunan firma yetkilisi arşive giderek eşyaları belirlemelidir.  Taşıyıcı firma yetkilisinin dosyaların tasnif sıralamasını izlemesi ve yerleştirilme sırasını gözlemlemesi lazımdır. Böylece taşınan mekana aynı sırayla dizilmesi kolaylaşıyor. Ayrıca herhangi bir dosyanın kaybının önlenmesi sağlanıyor.

Bunun yanı sıra firma, ağır eşyalar için kalın karton ya da sandıklama yöntemi kullanmalıdır. Su geçirmeyen malzemelere eşyalar düzenli ve sırayla yerleştirilmelidir. Bir fhrist’e dosyaların bilgilendirme yazıları yazılmalıdır. Tüm kutular nakliye araçlarına uygun yerleştirilir. Yeni adresine getirilen kutular yine aynı şekilde arşiv odasına taşınır. Dosyalar sistematik bir şekilde yerine yerleştirilerek arşiv taşımacılık hizmeti tamamlanır.

Arşiv Taşımacılığı Neden Özen Gerektirir?

Korunması ve saklanması zorunlu olan bilgi, belge ve dosya ile evrakların hasarsız nakliyesi için profesyonel çalışma gerekir. Bu da en kaliteli hizmeti sunan firmalar aracılığıyla mümkündür. Özellikle çok eski dönemlerden kalan dökümanların korunması elzemdir.

En küçük bir hata, tek örnek olan dosya içindeki bilgilerin yok olmasını sağlıyor. Bu da sadece dosya muadilinin değil, arşiv sorumlusu ile arşiv taşımacılık hizmeti sunan firmanın da olumsuz etkilenmesine neden oluyor. Bu nedenle risk yaşamamak için doğru işinde uzman nakliye firması seçilmesi büyük önem taşımaktadır.

uluslararası evden eve nakliyat